Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Македонија без визи, но сепак со услови

Go down 
+33
ZeleniCka
zora
vaxxo
kalinkacrvena
lela
vasidora
Lemate
Mila87
Renata ch
Majsi
delfinka
prettygirl
mina32
Mama Ane
Doricka
Mama Vase
Juni08_Andrea
Lence
yarre
jovana1
MamaMaja
bubamara
nina 85
Janaxxxx
Peperutce
saligrem
Emilija
Emi
Annabel
delfin76
bordan
Zvezdicka
bile2
37 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30104
Registration date : 2008-01-11

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty21.11.09 21:15

Arno za Evropa a koga ke bide za Amerika,ne e fer Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 829910 majka mi ,ne ja pustia zasto nemala dovolni razlozi za da se vrati nazad vo Mk.E koga ke ima ,ne ke se mazi doprava, ne ke rodi ili da se vraboti... To ti e,za Mk koj saka neka vlegva bez viza,a za nadvor nema izlegvanje.
Jovana sigurno imaat podatoci deka si vlegla a ne si izlegla od taa zemja,zatoa najdobro prasaj si nekoj advokat.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty21.11.09 23:30

a sto e 19? pretpostavuvam nekoj praznik?
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty21.11.09 23:54

jovana1 напиша:
Zvezdicka напиша:
bile2 tqakvite uslovi gi postavuvaa na skoro site balkanski zemji. I na bugarite koga im gi simnaa vizite na pocetokot im baraa garantni pisma da nosat so sebe.
Prestojot vo shengen zonata za site zemji koji ne se vo EU e ogranicena na 3 meseci. dobivas pecat vo pasosot so datum koga si vlegol vo EU i ako ne izlezes na vreme ke te sankzioniraat - i policijata znae da racuna datumi 3 meseci unazad Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Icon_smile

Nema nisto cudno ni novo vo propisitie Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Icon_smile Isti se uslovite kako za hrvatska (osven garantoto pismo- toa ni e od bugarite i rumunjite) no i toa so vreme ke se smeni. Normalno deka i EU se palsi deka cela makedonija ke se iseli vo EU na 19ti dekemvri Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Icon_smile

Zvezdicka mislis deka ke mi napravat nekoj problem ako se vratam sega vo makedonija oti te citav deka ke te sankcionirale ako ne si se vratil na vreme a jas sum na crno tuka?
Jovana tebe mozat da ti stavat zabrana za vlez vo EU dokolku proverat tocno koga si vlezena vo Holandija ili bilo koja EU drzava, pred nekoj mesec eden prijatel bese 4 meseci na crno i sega ima 5 god, zabrana iako ima bezvizen rezim toa ne vazi!
Jas vaka ke te sovetuvam ke odis vi Mk ambasada ke pobaras da ti dadat paten list ke kazes deka si go izgubila pasosot, oni ke ti go dadat toa ke ti kazat so treba da odneses i posle ke si kupis karta za avion i direkt Skopje nemoj so avtobus kolku poveke granici poveke problemi, Inace imam slusnato deka vo Holandija tie so bile so paten list ne gi kontroliraat mnogu i sum cula deka ovde od Germanija tie so bile na crno so paten list odat od Holandija za Mk kako polesno se pominuvalo!
Вратете се на почетокот Go down
Doricka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 104
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27911
Registration date : 2009-02-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 0:03

Mama Vase напиша:
a sto e 19? pretpostavuvam nekoj praznik?
19 e Sveti Nikola
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 0:59

auuuu,sramota za mene.zaboraviv.
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 28011
Registration date : 2009-01-24

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 1:31

jovana kako so ti kaza janaxxxx probaj se taka da napravis odi vo mk ambasada i rasprasaj se ti kazuvam oti jas taka go zaginav pasosot i vadev patni list i patuvav so avion samo ne znam kako ke bidi za tebe oti na aerodro isto imas granica i ke te rasprasuvaat so kako jas pominav so dobro zatoa sto ja izvestev policijata za zaginatiot dokument i imav dokument za da go dokazam to....dr ne mozam nisto da ti recam osven ...srekno
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30721
Registration date : 2008-11-06

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 1:32

Барем на раат ќе можеме да прошетаме кај ни душа сака Smile
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26470
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 2:19

Lence zasto mislis taka deka sega nema da mi pravat problem a togas ke mi pravat?
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26470
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 2:26

Pa mislam deka taka ke postapam kako sto mi kazaa jana i nina taka i jas si pomisliv predtoa aj mora da ja redime nekako oti mora pak da se vratam tuka bebeto i maz mi mi se tuka so ke pravam bez niv :(
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 2:36

nemoj nisto na svoja raka da pravis.isklucivo so advokat vo sorabotka so mk ambasada.lazno prijavuvanje na pasos,vadenje si nekakvi karti i sl moze ke ti uspee ama ako kiksnes ke te cini mnogu.pogotovo sto imas i bebence.
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26470
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 2:40

pa ke vidime sto ke pravime ali se posle ukinuvanjeto na vizive pred toa nisto ne fakam ke si sedam i ke si kutam uste


Последната промена е направена од Kinky на 22.11.09 9:28. Мислењето е променето 3 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29851
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 9:39

jovana1 da ne ti popuvam ama zena so familija si i ne znam sto ti teknalo da pravis takvi egzibicii so ostanuvanje na crno.

ako veke tolku dolgo ne si bila vo Mk ke se strpis uste nekoe vreme. Ova so izgubeniot pasos ne e taka dobra ideja bidejki Holnadskite vlasti imaat informacija za toa koa ti izdale viza i kolku vreme vazela istata. Taka da i imeto od patniot list koga ke ti go vnesat vo kompjuter na pasoska kontrola vednas ke znaat koga si trebala da izlezes od zemjata a ti ete seuste si tamu.
Ne si igrajte igracki EU ne e u kameno doba ko balkanot sit centrali se povrzani i duri ako imas da receme francuska shengen viza ..... Ukraincite znaat koga taa istekuva. Definitivno ili konsultiraj se so advokat ili sedi si tamu kade sto si dodeka ne vleze mk vo EU i dodeka ne se simnat granicite. Ne si stavaj vo zdrava noga trn bidejki duri i sega koga nema da trebaat vizi toa tebe nisto ne ti znaci bidejki si prekrsila nekolku zakoni vo EU veke i zaradi toa mozat da te gonat bez razlika dali vo daden moment postoi bez vize rezim ili ne.
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28157
Registration date : 2009-02-26

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 11:45

Janaxxxx напиша:
Jovana tebe mozat da ti stavat zabrana za vlez vo EU dokolku proverat tocno koga si vlezena vo Holandija ili bilo koja EU drzava, pred nekoj mesec eden prijatel bese 4 meseci na crno i sega ima 5 god, zabrana iako ima bezvizen rezim toa ne vazi!
Jas vaka ke te sovetuvam ke odis vi Mk ambasada ke pobaras da ti dadat paten list ke kazes deka si go izgubila pasosot, oni ke ti go dadat toa ke ti kazat so treba da odneses i posle ke si kupis karta za avion i direkt Skopje nemoj so avtobus kolku poveke granici poveke problemi, Inace imam slusnato deka vo Holandija tie so bile so paten list ne gi kontroliraat mnogu i sum cula deka ovde od Germanija tie so bile na crno so paten list odat od Holandija za Mk kako polesno se pominuvalo!
mk ambasadi voopsto ne snosat nikakvi odgovornosti za vo tugi drzavi samo ti davaat informacii za vo vrska za vo mk,a patniot list e zamena za pasos taka da i toa se proveruva(ako kaze deka e izguben pasosot ke ima pogolemi dodatni problemi okolu ova prasanje,edinstveno kade sto moze celata rabota da se zavrsi na dobro e vo imigracija,iako e devojcevo na crno ke podnese dokumenti deka ima skluceno brak i od pocetok ke si vadi dokumenti Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 12:08

Daj be ne kazuvajte bajki advokat drn drn koga odma ke i stavat zabrana minimum za 5 godini koja advokak na koja osnova ke ja brani koga ima napraveno prekrsok?!?!?!?!
Jovana slusaj me odi vo Mk ambasada vo Den Haag kazi deka ti e izguben pasosot site sto rabotat tamu mi se prijateli bas sinpojka gi prasav zborev so edniot i mi kaza deka toa ti e edinstvena solucija da si odis so paten list a dali na granica t.e. na aerodrom na pasoska kontrola ke ti pravat problemi t.e. dali ke proveruvaat koga si vlezena nemoze nikoj da ti garantira! Edinstveno znam deka vo Holandija ne se tolku strogi i deka ne proveruvaat tolku!
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27064
Registration date : 2009-10-30

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 12:28

Ambasadata nasa treba da i dade paten list i taa moze bez problem da ja napusti drzavata od iskustvo go kazuvam toa . Posle tuka ke izvadis pasos i se sto ti treba da se vratis nazad
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29851
Registration date : 2008-08-29

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 12:37

A bre luge, voopsto ne e vo prasanje dali taa moze ili ne moze da ja napusti Holandija. Moze vednas da trgne no so kakvi posledici??
Mozda Holangjanite vazat za ne taka strogi ama nikogas nisto ne se znae. Dovolno e na policaecot da mu bide simpaticna pa da odi da cepka da gleda sto i kako....
Jas na nejzino mesto vo ambasad bi se informirala mozebi no ne bi trgnala da lazqam edka pasosot mi e izguben. 1 klik na kompjuterot za proverka e dovolen da ja fatat deka odamna trebalo da ja napusti zemjata.
Ima sreka deka e vo holandija tamu zakonite za imigracija se po slobodni, podobro i e da si podnese dokumenti za prestoj na bilo koj osnov koj se donesuva na nea i da si ceka pocedura.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 12:52

Zvezdicka toa tocno moze da ja fati policaecot toa i jas go zboruvam toa nikoj nemoze da i garantira toa ti e sreka na bratmi za 1 den so imase avion vo sabota a vizata m istekuvase vo petok pa go drzea 1 saat go isprasuvaa a edna drugarka sedese 2 godini tuka pa nikoj nisto ne i ni rece si pokaza paten list i si otide!
zaci Jovana ako otides so tvojot pasos na pasoska kontrola toags racunaj deka ke ti stavat zabrana, ako otides so paten list i ako imas sreka moze nikoj da ne ti rece nisto! Jas sepak te sovetuvam da pojdes vo ambasada i da izvadis paten list ako ne ti se dava da lazes deka ti e izguben pasosot odi tamu i posovetuvjase so da napravis!
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26470
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 12:59

zvezdicka ama jas bev tuka i si otidov koga mi istekuvase vizata znaci na vreme e posle kako pak dojdov jas si znam Smile i sega mi e problem samo toj pecat sto ke go nemam na granica sto ti vikas deka go stavale za tri meseci od koga si vlegol vo evropa zboruvam za posle ukinuvanjeto na vizite inace se mi e ispravno Wink
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26470
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 12:59

Janaxxxx напиша:
Zvezdicka toa tocno moze da ja fati policaecot toa i jas go zboruvam toa nikoj nemoze da i garantira toa ti e sreka na bratmi za 1 den so imase avion vo sabota a vizata m istekuvase vo petok pa go drzea 1 saat go isprasuvaa a edna drugarka sedese 2 godini tuka pa nikoj nisto ne i ni rece si pokaza paten list i si otide!
zaci Jovana ako otides so tvojot pasos na pasoska kontrola toags racunaj deka ke ti stavat zabrana, ako otides so paten list i ako imas sreka moze nikoj da ne ti rece nisto! Jas sepak te sovetuvam da pojdes vo ambasada i da izvadis paten list ako ne ti se dava da lazes deka ti e izguben pasosot odi tamu i posovetuvjase so da napravis!

isto na crno bese tvojata drugarka jana?
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 13:03

da imase viza 1 mesec i ostana ovde rabotese kaj drugar eden vo restoran!
Vo sekoj slucaj koga ke si odis nemoj d aimas prai vo tebe zasto ako te fatat deka si sedela na crno ke ti gi zemat!
Ajde so sreka !
Вратете се на почетокот Go down
jovana1
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 9
Age : 36
Локација : holandija
Поени : 26470
Registration date : 2009-11-21

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 13:07

fala jana ke razmislam sto ke napravam pozdravce Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 295931
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28157
Registration date : 2009-02-26

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 13:15

sto ima vrska pasos i patni list ne razbiram??????koga patniot list i pasosot sluzat za da se potvrdi indentitetot kaj i da e se proveruva patniot list kako i pasosot!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 13:39

Pa vo pasosot imas pecat koga si vlegol i viza od koga do koga ti vazela ! A patniot list ti e samo prednata strana od pasosot ustvari so tvoja slika! Toa e razlikata!
Вратете се на почетокот Go down
mina32
Прваче
Прваче
mina32


Female
Број на мислења : 488
Age : 41
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 28157
Registration date : 2009-02-26

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 13:49

Janaxxxx напиша:
Pa vo pasosot imas pecat koga si vlegol i viza od koga do koga ti vazela ! A patniot list ti e samo prednata strana od pasosot ustvari so tvoja slika! Toa e razlikata!

da ama ako otide so paten list istata proverka i procedura ja ima i na aerodrom kako i so pasos,a vaka uste pogolemi problemi ke si napravi za nisto,koga moze fino lepo da si odi so pasos vo mk i tamu da si podnese dokumenti za povtorno apliciranje za vo holandija,a moze i voopsto da ne patuva za mk moze i od imigracija se da si sredi bez nikakva panika
ova od iskustvo go kazuvam do pred nekoj mesec vo mk ambasada rabotev pa poznati mi se ovie problemi


Последната промена е направена од mina32 на 22.11.09 13:54. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28803
Registration date : 2008-11-02

Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty22.11.09 13:53

Neznam Mina 32 ti kade zivees i kolku si zapoznaena no dokolku ona ja pomine granicata so nejziniot pasos kade sto ima istecena viza ona dobiva avtomatski zabrana od 5 - 10 godini za vlez vo Holandija ili za site drzavi na EU. Dokolku otide so paten list toags ima pogolemi sansi da ne proverat koga e vlezena bidejki ne sekogas gi vnesuvaat site sto vlegle, dokolku si patuvala mnogu sigurno si primetrila deka nekade ti stavaat pecat vo pasos a nekade ne! Holanganite vazat za luge sto ne se tolku strogi i ne proveruvaat cesto koj koga vlegol no nikogas ne se znae mozebi bas toj so ke se pogodi ke bide idiot i sve ke najde ako saka! Sega razbiras li zosto?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Македонија без визи, но сепак со услови   Македонија без визи, но сепак со услови - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Македонија без визи, но сепак со услови
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Опуштено :: Форумско кафанче-
Отиди до: