Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Новогодишни подароци (да бидеме хумани)

Go down 
+52
Mimi22
Monika
Pipolino
Vesnicka
Maja
jasmina,mina
Freya
nnatasa
redsonja
dusica
nata
lida
Mila87
Anika
sanja-ve
EckaGj
sunshine
Nataly
BiljanaKK
Big Sister
Goca
DijanaP
Ves
Ladybug
vesna78
Sandra_Anja
Mama Ane
Dzena
Misticia
Damjana
marina_daniel
beti.liz
kiki-riki
bubamara
Kalinka
Kinky
monabombona
bordan
Sandra
mama
Biljana
biljann
karolina
mami29
Emi
MamaMaja
kalinche70
Majsi
vecki
D-r Lidija Pazdrijan
emilija nestorova
Mama Vase
56 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
АвторПорака
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 19:49

a da kupime paketcinja i da gi dademe nekade vo nekoj dom ili semejstva kade sto nemaat?

ili da otvorime nova tema za ova,praznici se blizat a so toa i mojot omilen del,shopingot.
ama srce me boli za decinja sto nemaat.idealno vreme za podaruvanje.
ili na detska klinika da gi odneseme.sto vikate?
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28860
Registration date : 2008-10-02

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 20:01

Jas se slozuvam so ova Mama Vase,ama ajde ako ne otvori nova tema pa ke se dogovarame.
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30419
Registration date : 2009-03-04

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:22

Moze paketcinja...No sekoj da napravi doma...Za pointeresno...Ena igracka,cokoladi,kniga(slikovnica)...No za decinjata od domot...Na klinika,sto znam...Mozebi na odd. onkologija,ama jas duri i koga ke go spomnam mi se place Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 163998
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30775
Registration date : 2008-05-05

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:24

i jas mislam ke bide dobro da bide za decinjata vo dom .koj kolku moze normalno ,moze da ima nesto i garderoba
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27044
Registration date : 2009-09-18

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:26

I ja sum ZA Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 207962 bravo za idejata,sekoja cest Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 592735
Ajde ke se dogovorime sto i kako nema problem.....sekoe dete zasluzuva radost,sreka,ljubov,vnimanie i pokloncinja.....pogotovo tie sto nemaat od kogo da go dobijat seto ova Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 767433
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27239
Registration date : 2009-09-25

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:28

Дечињата од дом добиваат секогаш и од сите,може е подобро да се даде на онкологија или во некое училиште каде учат дечиња со посебни потреби или аутизам
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28469
Registration date : 2009-01-27

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:29

Мислам дека децата по домовите за деца без родители имаат доволно подароци.
Да се мисли на некоја друга група деца кои се несреќни.

едит: Еве исто мислиме со калинче
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30419
Registration date : 2009-03-04

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:35

Moze...Aj da smislime kade...A vo megjuvreme mi tekna na edni ubavi paketcinja sto gi dobivase Sergej vo gradinka...Bea vo kutija od cevli,celata obvitkana so novogodisna hratija i vnatre edno cudo raboti:bluza,boenka,boicki,igracki...I na sekoja bese napisana vozrasta...Veke podolgo ne sum videla,no kutijata ja cuvam,zaedno so nekoi raboti...Ja vetiv za vnuceto od Sergej Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 506937
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28469
Registration date : 2009-01-27

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:36

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Moze...Aj da smislime kade...A vo megjuvreme mi tekna na edni ubavi paketcinja sto gi dobivase Sergej vo gradinka...Bea vo kutija od cevli,celata obvitkana so novogodisna hratija i vnatre edno cudo raboti:bluza,boenka,boicki,igracki...I na sekoja bese napisana vozrasta...Veke podolgo ne sum videla,no kutijata ja cuvam,zaedno so nekoi raboti...Ja vetiv za vnuceto od Sergej Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 506937

Тоа беа пакетчиња од адвентистите.
Ги добиваат децата уште, ама за да се направи такво нешто треба точно
да се знае возраста на децата.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27239
Registration date : 2009-09-25

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:37

И протестантската црква ги дели,секоја година даваат..да може во картонска кутија или во пластична...ајде да ја оствариме оваа хумана замисла Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Icon_flower


Последната промена е направена од kalinche70 на 10.11.09 23:38. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30775
Registration date : 2008-05-05

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:38

lani nie dobivmetakvi vo skolo i stvarno bea interesni imase od pasti do salcinja, igracki,pribor za vo skolo epen bea interesni
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31111
Registration date : 2007-11-19

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:41

MamaMaja напиша:
Мислам дека децата по домовите за деца без родители имаат доволно подароци.
Да се мисли на некоја друга група деца кои се несреќни.

едит: Еве исто мислиме со калинче

isto mislam i jas, i sakam i jas da ucestvuvm vo ova Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 207962
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28989
Registration date : 2009-03-17

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty10.11.09 23:50

da imate pravo za domovite za deca.za niv stalno ima pogotovo za nova godina.pa gledame na tv sekoja god.
onkologija e dobra idea.a za ostanatite neznam,kako da dojdeme do tie deca cii roditeli se socijalni slucai sto navistina nemaat?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31111
Registration date : 2007-11-19

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 1:26

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 662904 toa tesko mama Vase
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Прваче
Прваче
mami29


Female
Број на мислења : 350
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 28877
Registration date : 2008-09-26

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 1:38

I jas sekako sakam da ucestvuvam vo ova, Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 207962 za mama Vase, prekrasna ideja
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28413
Registration date : 2008-12-21

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 10:18

ako imate detalni informacii ve molam objavete bi sakala da ucestvuvam Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 592735
Вратете се на почетокот Go down
biljann
Почетник
Почетник
biljann


Female
Број на мислења : 30
Age : 38
Локација : Гостивар
Расположение : позитивно
Поени : 28150
Registration date : 2008-12-24

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 18:17

i jas bi sakala da bidam del od ova.bi mozele na primer i site da donirame od doma igracki ili nesto drugo
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28223
Registration date : 2009-05-04

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 18:39

Jas ja podrzuvam inicijativata na mama Vase
i sakam da bidam del od ova.
Vo sekoj slucaj pozdrav i podrska za idejata na mama Vase.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Матурант
Матурант
mama


Female
Број на мислења : 1745
Age : 41
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 29475
Registration date : 2008-06-14

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 18:57

Jas sum sekogas za vakvi prekrasni idei!Racunajte na mene!
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27239
Registration date : 2009-09-25

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 19:04

biljann напиша:
i jas bi sakala da bidam del od ova.bi mozele na primer i site da donirame od doma igracki ili nesto drugo

па да,од дома што имаме играчки,алишта,сликовници и друго ќе донираме,секој да направи пакетче,дали во пластична или картонска кутија сеедно и да биде назначено може од дете за дете или така некако да смислиме
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29326
Registration date : 2008-07-22

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 22:31

Одличен предлог!!!
И јас сакам да учествувам.
Само да се договориме каде ќе ги донираме пакетчињата и отприлика за колкава возраст ќе бидат наменети за да знаеме каква да биде содржината?
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28925
Registration date : 2008-09-06

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 22:58

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 207962 i jas sakam da bidam del od ovoj predlog.Mi se dopadna mnogu.Imam raboti od dukan koi mi stojat nekoe vreme a se super i namesto da cekam nekoj da gi kupi jas so zadovolstvo bi gi dala na nekoe dete koe nemoze a saka da gi ima.Inaku sekogas pred nova godina vo dukanot pominuvaat luge koi sobiraat paketcinja za decata bez roditeli i sekogas sum davala i ke prodolzam da davam se dodeka imam.Dajte informacii za koja vozrast i kade da se dadat paketcinjata.No vo sekoj slucaj na sekoe paketce ke si piseme za koja vozrast e paketceto.
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27044
Registration date : 2009-09-18

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 23:39

Ajde sto odlucuvame kade ke se davaat paketcinjata?Kade i ke se davaat znam deka ke bide pravo mesto.Nego kakva sodrizna da ima vo paketcinjata,mislam cokolada,obleka,igracki ili?
I sto bidna so idejata na doktorica Lide za paketcinjata od kutija od konduri?Za mene mnogu ubava ideja Новогодишни подароци (да бидеме хумани) 592735
Ajde zenski vremeto ke si letne da znaeme sto da spremame......
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27435
Registration date : 2009-06-29

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty11.11.09 23:52

И јас би сакала да учествувам. Инаку околу тоа на кого може да ги дадеме, покрај онкологија ако сеуште размислувате, може да бидат одземени или злоупотребувани деца сместени привремено во згрижувачки семејства. Ама за тоа мислам дека мора да се информираме преку Меѓаши.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29914
Registration date : 2008-08-26

Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty12.11.09 14:16

Osven na onkologija, moze i na hematologija da odneseme, tamu se decinjata bolni od leukemija.
Do decata socijalni slucai i onie privremeno zgrizeni vo semejstva od iks pricini e potesko da se dojde preku Ministrerstvo za trud i socijala, t.e. opstinskite sektori za trud i socijalna politika zatoa sto ne veruvam deka na obicni gragjani ke dadat takva informacija.
Da se izrealizirase idejata za zdruzenie, ke mozevme sega da istapime i na povisoko, oficijalno nivo i malku marketinski da se pretstavime i so zdruzenieto i so forumot. Vaka kako sto sme momentalno, mozeme da se javime na nekoj pisan i elektronski medium, primer Vecer i Sitel idat raka pod raka pa mediumski da ja pokrijat celata akcija. Da ne bide grupa zeni napravile paketcinja i odnele na Klinika tuku internet portalot Roditeli i deca organizirase akcija... itn. Taka i polesno ke stigneme do klinikite ako se pretstavime koi sme i sto sme.

Inace da, sum ZA, samo ne znam kolku e pametno da stavame garderoba za bolnite decinja (mozebi po nekoja sitnica), mislam deka poveke ke se raduvaat na klasicno Novogodisno paketce, cokoladi, igracki i slicno.

A paketcinja so garderoba, postelina i sl. mozeme da odneseme vo SOS Detskoto selo ili vo bilo koj dom za deca bez roditeli. Mozebi i podobro vo domovite.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци (да бидеме хумани)   Новогодишни подароци (да бидеме хумани) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Новогодишни подароци (да бидеме хумани)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 20Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Хуманоста на дело-
Отиди до: