Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Успешно организирано слободно време

Go down 
+4
Misticia
zence
Kinky
verce
8 posters
АвторПорака
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30175
Registration date : 2008-02-15

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty06.09.09 12:42

Драги мои еве по подолго време да напишам нешто и јас.Ми треба ваш совет како го организирата вешето слободно време поточно вработените мајки за да имате време за форумот.Порано бев многу активна а сега откако се вработив немам време за форумот а баш многу ми недостига.Ноките нема шанси да седнам на ком дека одам во смени и морам да се наспијам.Немам доволно време ни да излезам некаде на кафе,а и за игра и едукацијата со децата времето ми е многу скратено едвај стигнувам.Го пратив Христијан од таа причина во градинка.Постојано се чувствувам уморна и никако да стигнам се на време да средам.Многу ми недостигата вие,гледам се повеке се шири форумот и баш ми е мило,само залам што повекето ме заборавија а новите не ме ни запознаа.Како постигнувата да имате време за се ?
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29914
Registration date : 2008-08-26

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 9:29

Verce, odamna e temava, gledam nikoj ne ti odgovoril.
Jas sum momentalno nevrabotena, sama so edno dete, mm doagja vo pet popladne od rabota, a pak nemam slobodno vreme. Na internet se zakacuvam koga spie Aleksej podolgo nautro kako denes i koga go legnuvam porucek. Otspiva 2-3 saati pa imam prostor za nekoja tivka aktivnost kako internet i citanje. Ne znam dali nie majkite si davame premnogu obvrski koi ne mozeme da gi izrealizirame vo tekot na 24 casa ili zivotot sam ni gi nametnuva... Ili pa ednostavno ne znaeme da se organizirame...
Mene mi e prioritet gotvenjeto i toa najveke vreme mi odzema, i normalno zanimavanjeto okolu Aleksej, pripremanje obroci i uzinki, hranenje, presoblekuvanje, setanje nadvor, igranje so nego... Dodeka se osvestam doslo vreme za popladnevna dremka a jas seuste ne sum doruckuvala. Ili sporo rabotam ili stvarno ne znam da se organiziram. I mene dobro mi dosol sovet:).
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-08-24

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 9:42

Баш би сакала да слушнам некој совет. Само немојте да кажете најди си некоја жена за помош, не би можела сега да имам и непознат дома, може кога ќе тргнам на работа.
Сега кога сум дома, нонстоп ми е Мате во раце или седиме на тросед со играчки. Едвај ручек стигнувам да направам , а чистам кога ке дојде мм или некој од поблиските на гости.
За викендите е уште потешко, треба да учам со Маца, Сашка си бара внимание ....
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29147
Registration date : 2008-08-31

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 9:42

кога ќе го организираш повеќе не е слободно

мислам дека нема вработена мајка со слободно време
Smile
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27786
Registration date : 2009-04-20

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 10:03

Уф,што беше тоа слободно време? Успешно организирано слободно време 121539
Дома немам слободно време,а за форумов крадам од работното време Успешно организирано слободно време 73775
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29907
Registration date : 2008-07-14

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 10:27

Vo princip naogjam slobodno vreme so dobra organizacija, so ogled na toa sto mm vo se mi pomaga. Na Forumcevo se zakacuvam dodeka sum na rabota, a posle rabota i za vikendi sum posvetena na semejstvoto i na druzenje.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29305
Registration date : 2008-08-15

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 10:57

Јас сум без деца бре па немам слободно време :((( Смешно е ама жално....Работам во кафич од сабајле скоро секој ден, па поручек кога имам предавања факс, и вечерта легнувам да спијам рано. Другиот ден пак истото. Кога не сум на работа или на факс, да се завртам малку по дома, да се средам, ова направи она направи и пак немам време за ништо паметно.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29095
Registration date : 2009-02-13

Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty27.11.09 11:06

da nemam vreme od rabota da se zakacam na internet , neznam kako bi ve druzela , se pribiram kasno od rabota i sekoj den mi e ist , dur jadam , dur kafe malku TV uz kafeto i posle spremanje rucek za dr.den i nesto ako treba da mu pomognam na sinot okolu skolo
taka pominal denot i veke e polnok
neznam se osekam kako vojnik
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Успешно организирано слободно време Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешно организирано слободно време   Успешно организирано слободно време Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Успешно организирано слободно време
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Опуштено :: Форумско кафанче-
Отиди до: