Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Какво е вашето спиење?

Go down 
+50
kiki-riki
nata
Tifani
baby24
saligrem
Zvezdicka
mamaAnita
DijanaP
Barbie
ance
suzi_miet
marijab.d
danielaval
Kiki
avanturistka
Daki
najmila
bibip
Sandra_Anja
NatalijaS
Winki
Vesna Blazevska
Dzena
marina_daniel
nina nucevska
mamalina
jasmina,mina
mamazako
Anika
butterfly
anetapp
kavadarcanka
milena p
mirecv
makresanska
caci
lela
Mama Ane
KATIC
obicna
just_girl
lidija29
Mila87
hormonce
Kikic
vecki
silvana
Pipolino
Rozetka
fibimk
54 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29049
Registration date : 2009-02-25

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 16:03

Temava gledam ja nema pa rekov da ja otvoram i da razmenime nekoe iskustrvo i na ova pole.
Imeno,jas do pred nekoja godina imav super spienje,dobar i miren son.Kako legnuvav taka stanuvav.....sveza,raspolozena,odmorena. :je: :je: Какво е вашето спиење? 928362
Ama sega iskrena da bidam maka macam dodeka zaspijam,iako kasno legnuvam,nemirno spijam,se budam postojano vo tek na nokta i toa poveke pati,posebno koga se prevrtuvam desno-levo sto e dosta cesto i taka stojam nekoe vreme razbudena se dodeka pak zaspijam.I duri zapsijam ke se razdeni.....Nekogas koga sum poumorna spijam poubavo ama pak se budam vo tek na nokta!!!!
Jas ne znam sto se slucuva so mene.....nikogas vaka ne mi bilo.....plus pijam i terapija za depresija taka sto bi trebalo da sum koma,a ne da se razbuduvam na sekoe......
Stom stanam se osekam umorno,kako pregazena od voz,zdrvena....kako od kopanje da se vrakam a ne deka od postela stanuvam!I posle cel den sum pospana!cudo!!!
Kako e kaj vas spienjeto?Stanuvate odmoreni i naspani ili i vie kako mene? Какво е вашето спиење? 928362
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28200
Registration date : 2009-02-24

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 16:09

Do pred da mi se rodat decata bev non stop naspana,t.s brzo se napivav i cel den bev sveza.Otkako mi se rodia ,pa se pogodija i dvete da ne spijat ubavo noke,maka macam so spienjeto i se sum ne naspana ,mi se place za spienje i non stop se zalam .Sekoj den se prasuvam koga ke pomine ovoj los period i jas kako i drugite da si legnam vecer i sabajle da stanam naspana i vesela kako porano.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28709
Registration date : 2009-02-01

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 16:13

jas i moeto spienje sme skarani podolgo vreme. Tolku loso ne se sekavam da sum imala. Edno vreme nesonica imav po mesec dva me drzese , a inaku se budam i jas vo tekot na nokta ednas do dva pati i sabajle vo 5 i pol sum kukurek i toa utepan kukrek iako ne odam na rabota
Preku denje nema sansi da legnam da pospijam son ne me faka , taka da vo globala sum utepana
Вратете се на почетокот Go down
silvana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 196
Age : 45
Локација : tuka blizu
Поени : 27881
Registration date : 2009-03-07

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 16:34

I jas ko Rozetka, otkako se rodi kerka mi ne sum prespala edna nok da ne se razbudam, de za cicanje, posle se plasi, pa sakala mleko, i teknalo za voda sekoja nok ista pesna poveke od dve godini i samo go cekam toj denot koga ke prestane seto ova, ama ko sto mi izgleda ke se iznacekam. Nikogas ne sum odmorena i koga se budam nasabajle me bolat ramenicite i muskulite na racete. Treba da e i toa sto poleka poleka stareeme, na 30 godini da go kazes ova e mnogu ama i toa sigurno si ima udel.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30720
Registration date : 2008-05-05

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 16:37

a sto bese toa spienje?
jas neznam sto e spienje veke 10god od koga ostanav bremena so prvoto nemam spano kako sto treba edno dete pa uste edno pa uste edno i godinite si minat ama uste malce pa mislam deka ke se naspijam ednas kako sto treba
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29065
Registration date : 2008-09-29

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 16:42

Jas imam problem so zaspivanjeto samo koga ne sum umorna ili sum prespala preku den.
Ama zasto takvi denovi nema sekoj den mi e turbo na rabota pa doma pa deca i kapnata sum .Dojde li 11 vecer kaput u krevet
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28843
Registration date : 2008-08-31

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 17:33

Јас од дете имам проблем со спиењето,не со заспивањето,туку со соништа и немирно спиење.Не знам да сум заспала и да станам сабајлето исто како кога сум легнала.По сто пати се будам,се превртувам,скоро секогаш сум откриена,а и многуууу зборувам во сон.Едно време се консултирав со лекар,ми препорача да пијам бедоксин,море мене ни диазепам не ми помага.Не знам зошто ама многу немирен сон имам.Никогаш не сум спиела повеќе од 7 саати,како мои другарки кои спиеја по 12-13 саати,кај мене тоа нема шанси.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28414
Registration date : 2009-02-16

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 18:02

Од пред две години накако многу немирен сон имам, порано ништо не ме будеше, а сега малку да се шушне јас сум будна. Вчера бев преморена преку денот и како сум легнала така станав, не ми се веруваше дека тел., ми звонел а јас не сум слушнала. Инаку спијам и по 10часа,кога сум слободна, но како зајак, и секогаш сум ненаспана со главоболка. Какво е вашето спиење? 94333
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28096
Registration date : 2009-01-08

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 18:07

I jas ne sum naspana, ili sonuvam ili zadolzitelno kerkami po 2 ili 3pati vo tekot na nokta me budi, nekogas-poretko mozam vednas da prezaspijam no voglavnom se macam a potoa utrata mi se smrt za stanuvanje...
Вратете се на почетокот Go down
just_girl
Почетник
Почетник
just_girl


Female
Број на мислења : 50
Age : 37
Локација : Skopje
Поени : 28022
Registration date : 2009-01-07

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty23.04.09 20:00

ех и јас сум ненаспана и истоштена дури некои денови ама сама сум си крива за тоа. Кога ќе седнам пред компјутер не станувам и ме фаќа некогаш и 4,5 саат после полнок што значи легнувам кога се разденува. А многу ми треба за да се наспијам (минимум 9 саати) и после цел ден отишол :(

туку мене повеќе ме мачат соништата што ги сонувам..знам дека е тоа од тоа каков ни е периодот ама екои соништа стварно ме плашат и тоа дури и во текот на целиот ден:((
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30634
Registration date : 2008-07-19

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 3:59

Skoro 1 godina ima sto imam problem so spienjeto. I ako rabotam noke sum legnuvala najkasno 4, sea 6-7 saat ne osekam umor. Mnogu pati ke legnam pred vreme i samo se vrtam. Nekogas uspevam da zaspijam i ako ne sum se osekala umorna. Moze da si legnam za vikend a da se naspijam bilo kolku saati ama sepak sum umorna koga ke stanam.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28899
Registration date : 2009-02-16

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 8:48

jas brzo zaspivam i spijam cvrsto, ama nekako poslesnive 2-3 nedeli nemirno, ne znam sto i e. a inaku koga trebase da pravam HSG ne spiev 1 nedela od strav, ama posle toa pak sonot mi se vrati.

mislam deka problemite se edna od pricinite za nesonicata. nekogas duri ni lekovite ne spasuvaat. pa ke se rodat deca, pa se ke se isporemeti..... bratuceda mi ima 2 decinja, ne moze da spie kako sto spiela i mi veli :ne mi se spie mnogu ama mi e krivo sto ne mozam da se odmoram kako porano koga bev bez deca SmileSmileSmile


fibi, znam deka zaradi problemi ne mozes da spies ama probaj da si najdes nekoja zanimacija, ako ne mozes da rabotis radi lekovite, pravi nesto drugo sto ke te ispolnuva, za da mozes dusata da si ja izlecis.

ne znam sto bi ti preporacala konkretno ama mnogu mi e zal za lugeto sto imaat nesonici. jas kratko vreme go nemav sonot i znam kolku e tesko. mm pred 3-4 godini ne spiese noke dodeka ne se vraboti. prvo dozivea gubenje na mnogu ubava rabota, pa sedese doma bez rabota, pa gi slusase site od okolina kako mu velat da si nade rabota, samo setanjeto mu bese relaksacija....... i na vecer nikako da zaspie..... a jas -koma
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30666
Registration date : 2008-11-06

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 9:03

Јас откако ми се родени децава спијам секогаш на штрек, многу лабав сон имам Smile. Инаку можам да заспијам и стоечки, ама тоа е само моментот на заспивање. Јас имам проблем што рано станувам. Секое утро сум во 5 станата, не се осеќам наспана ама неможам да се доспијам. Цела ноќ се будам и којзнае кога ќе можам да легнам и без проблем да се отспијам едно 10-12 саати Smile. мајка ми ми кажа дека нема веќе тоа да го доживеам Smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31497
Registration date : 2008-09-14

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 9:15

Fibi dali ja proveri stitnata zlezda,od nea se ima nemiren son,koga stanes si nenaspan i red drugi raboti a jas negde procitav deka imas zakazano za pregled pa moze i od toa da e.
Inaku jas mnogu lesno spijam,i sekoj sum moze da me razbudi.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29049
Registration date : 2009-02-25

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 11:58

Da Lela,bev pred 2 nedeli Bitola kaj Dr.Zlatko,sve si e Ok,malku e zgolemena zlezdata i eden hormon TPO bese malku nad granica...trebase do 4,a ajs imav 5.3.Mi rece posle 2 meseci an kontrola,ama nisto ne mi dade za pienje ,mi recenisto strasno......recisi normalno.....
Eve i denes neubavo spiev....doduse odavna neubavo spijam poslednive godini.Obavezno po 4-5 pati se budam vo tek na spienje...pa povtorno duri zaspijam....toa e..I posle mi se spie preku den.....ama ne spijam zosto tek togas kojznae kako ke ja pominam nokta! hihi
Sve e do mozokot,ama bukvalno sve,tuku kako da go dresirame...toa e prasanjeto...... :wzp: :wzp:
Вратете се на почетокот Go down
caci
Прваче
Прваче
caci


Female
Број на мислења : 241
Age : 38
Локација : italy
Расположение : dobro
Поени : 28001
Registration date : 2009-01-27

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 13:57

samo da se dopram na pernicata i letnav gotova sum me nema spijam,mnogu spijam vo posledno vreme stanuvam nakaj 8:30 nakaj 13 mi se spie nemozam da gledam a dojde li 21:30 ne mozam da zboruvam tolku mi se spie,zasto tolku mi se spie nezam
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29095
Registration date : 2009-02-05

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 15:00

caci напиша:
samo da se dopram na pernicata i letnav gotova sum me nema spijam,mnogu spijam vo posledno vreme stanuvam nakaj 8:30 nakaj 13 mi se spie nemozam da gledam a dojde li 21:30 ne mozam da zboruvam tolku mi se spie,zasto tolku mi se spie nezam

potpisuvam vo celost sto bi rekle HRONICNO SUM NENASPANA
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29439
Registration date : 2008-08-02

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 15:15

Јас за мојата ненаспаност сум си сама крива,седам до касно, а сабајле во 9 сум станата,епа 4-5 саати ми се берат спиење и малку ми се Smile
Мака од децата веќе немам ,ноќе не стануваат неможам да се пожалам,ако сум малку попаметна да си легнувам ко сите нормални луѓе ехехе пренаспана ке бидам Smile
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28784
Registration date : 2008-09-19

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty24.04.09 16:13

Jas porano mnogu tesko spiev,mi trebase 1 sat koga ke legnam da zaspijam,i samo se vrtev,a sega kako ke si legnam taka i astanuvam ne se budam preku noc,ama mnogu mrdam i se otkrivam ,mm mi vika mnogu nemirno spies me ritas,a kebeto obavezno go naodjam dole sabajleto,a jas toa ne go ni cuvstvuvam deka sum go napravila.bidejki i jas pijam apcinja za depresija a tie te butat na spienje pa zatoa nemam problem,a nekogas se budam od moreno ,a nekogas glavat ke mi pukne.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29347
Registration date : 2008-07-07

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty27.04.09 23:30

Спијам некогаш и премногу, си легнувам околу 23 до кај 24 часот некогаш и покасно, станувам во 7 часот работните денови а за викенд си терам и до кај 10 часот може и преку ден да дремнам накратно околу 15 мин. кога нема што да правам тогаш најмногу ми се преспива. Некогаш пак се будам кај 3 и 30 или 4 наутро за во вц ќе погледам тв и пак продолжувам до сабајле а многу се одвивам па и мм го откривам се влечам накај мене па некогаш кога ќе ми престуди станувам ќебето да го барам каде ми е паднато
Вратете се на почетокот Go down
anetapp
Прваче
Прваче
anetapp


Female
Број на мислења : 436
Age : 48
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 28138
Registration date : 2009-02-04

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty27.04.09 23:40

Јас барем до сега сум немала проблем со спиењето.Легнувам заспивам и на сабајле едвај станувам.Цел живот проблем ми е станувањето и во 9 на вечер да легнам на сабајле очи не можам да отворам.Со децава сум немала проблем на вечер спијат не сум станувала по ноќе ама јас жива ненаспана сум секогаш.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28053
Registration date : 2009-04-12

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty27.04.09 23:54

pred da se rodi matej navecer si sedev do koga sakam,3,4,5 saatot zosto denje si spiev do koga mi se spiese. e sega pak nemozam navecer rano da si legnam oti se gledam na kompjuterov da zirnam nesto. noke matej mi se budi a mene mi se spie mi se place,sreka pa si spie dokaj 10,11 pa malku od malku pospivam.ama mi fali edno dobro spienje i toa mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28653
Registration date : 2008-12-05

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty27.04.09 23:57

И јас убаво спиев пред да се породам, ама откако се роди Ева сум ненаспана. Нон стоп сум на штрек, да не се открила, мислам дека во сон ја осеќам како дише и ја слушам на секое нејзино вртење. Касно легнувам, рано станувам. Ама кога ќе ја оставам кај бабите за викенд си легнувам рано и спијам 12 саати. Само тогаш можам да се одморам. иначе нема шанси.
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28682
Registration date : 2008-09-11

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty29.04.09 9:17

нормално е, барем за мене, кога нема обврски околу децата, да легнуваш и да стануваш кога ти е ќеиф.
ама после се менуваат работите.
кога бев бремена, имав некој влезен страв во коски (тогаш почина свекрва ми и јас после 1,30 после полноќ останував сама, маж ми одеше тоа време на работа).
и ми беше страв да спијам се додека не се раздени.
па после спиев како заклана до 11 часот, па одев на работа, поручек, оти одсабајле спиев(имав супер газди).
истото тоа продолжи и откако се породив, само што веќе уморот почна да си делува, па заспивав и полека се губеше стравот.
сега, бидејќи сум скоро по 10 саати на работа, заспивам со син ми, го успивам као, па сабајле не можам да се освестам.
им завидувам на луѓето, како маж ми што се, легнува и 1,2,3 заспива.
ама него никој не му бара вода само што ќе легне, никој не му бара да мие садови, да прави јадење...
се зависи од распоред на обврските.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30104
Registration date : 2008-07-29

Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty29.04.09 9:53

lele kolku e poinaku pred da se rodat decata.ke si dojdev od uciliste podocna od fakultet pa obavezno dva saati prespivanje!ama koga mi se rodi Eleonora do 2,5 godini noke ne spiese.ne uspeavme nikako da i fatime red.neviden temperament.ni denje ne prespivase a noke ke legnese koga saka.vo gradinka pocna da odi od 3godini i tamu negovatelkata vikase ,,nad glava ke sednam kaj nea i pak ne zaspiva,,e koga pojde vo skolo fati red i sega vo 21.30 e vo krevet.vo celodnevna e od 7.30 do 15.30 i umorna e.Malovo fala bogu od raganje si spie ubavo noke,ama jas ne spijam.cela nok gi pokrivam te edno te drugo!kolku pati sum se prasuvala koga ke pocnam da spijam onaka po 7,8 saati bez da se strekam.ama kako vikaat majka,toa e !
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Какво е вашето спиење? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Какво е вашето спиење?   Какво е вашето спиење? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Какво е вашето спиење?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Здравје :: Здравје на возрасни-
Отиди до: