Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како избирате нови чевлички?

Go down 
+61
babysara
moni2007
DraganaNik
mamicka
mama
mamaAnita
Candy
jasmina,mina
Anika
Mama Vase
Ostoun
Nataly
Elisaveta
Deni
Ilince
Elicka
Kiki
mama X
butterfly
Anjuska08
IGI
Damjana
Kikic
Emi
delfin76
kavadarcanka
D-r Lidija Pazdrijan
mis
Sestricka
JANA BELKOKESKA
Nate_David
Sun
sunset
Sandra
verce
Pravnicka28
marija*
nane i bube
nikolina008
sneze
Mama Ane
bubamara
Pipolino
bella*
danielaval
BiljanaM
MamaMaja
Monika
Emilija
Mimi
Kinky
Sandra_Anja
sonjamfk
rich_bitch1
aleksandra
eva
biljanag
daniela
Big Sister
STAR *
sunshine
65 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29589
Registration date : 2008-03-25

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 10:27

Koga i kako gledate deka e vreme za novi kondurcinja? Jas do sega sum promenila 4 para konduri na Damjan ama stalno mi e problem da ocenam koi mu se taman i ne go pritiskaat. Ne sekogas mozam napred da ocenam do kade mu e prsteto, oti nekoi i imaat po tvrd gjon napred. Poslednite mu se od pred dva meseci i mi izgleda deka mu se dobri lesno mu se oblekuvaat, ama ne sum bas najsigurna. scratch
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29710
Registration date : 2008-01-28

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 10:54

Bas pred skoro mu zemav paticinja new balance od GTC, zimavme merka od starite paticinja, a vo kegi koga bevme po kondurcinja mu go merea nodzeto i taka odbravme taman za nego, samo me nervira toa sto nema golem izbor, ni za konduri , apa pogotovo za patiki se ubivme od setnaje dodeka da najdeme.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29589
Registration date : 2008-03-25

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 11:00

Jas gledav takvi new balance ama nema broj za Damjan a mene bas me bendisaa. Cudni im se brojcinjata imase 23,5 koe nego mi bese knap (a kondurcinjata od ciciban mu se 23 i si gi nosi) i slednoto brojce od istite patiki e 25 (ama go nemase). Neli i malku golema razlika broj i pol? A bas sakam da mu zemam paticinja i mi rece mm deka imalo vo Biser trgovskiot NIKE pa kje otideme da gi probame. A kje trknam i do Kegi da mu go merime nogjeto Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29710
Registration date : 2008-01-28

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 11:37

E fala Sunshine na informacija za NIKE, sledni paticinja ke mu bidat od tamu. Nekako ne sme po kondurcinja mnogu ama za zima mora so ke prajs Smile
A od new balance mu gi zemav belite so malku teget i so vrvki , mnogu se cakani Smile
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30318
Registration date : 2007-11-15

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 12:46

patiki bi vi preporacala ima ubavi vo konverse i puma vo TC Beverli Hils. sto mu zemav lani za rodendenot konvers uste si gi nosi.
gledam sega donesle i startki za deca vo razni boi - bombona se. cenata im e nekade od 1400 den. nagore.
a za toa kako da proveram dali mu se tocni koristam eden trik sto mi go kaza edna prijatelka
imeno na tvrd karton ( moze i od kutija za konduri) go iscrtuvame nozeto od nikola sose corpaki. pa go secam toa i go pikam vo celvata ili patikata. ako odi lesno i koga ke ja piknam rakata ako osetam deka uste ima prostor napred znaci moze uste da gi nosi.
ako odi tesko ili ako se svitkuva pri stavanjeto vnatre ili koga ke ja piknes rakata e knap nema prostor ili e podvitkan kartonot - gotovo e! treba novi.

ova super funkcionira.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29589
Registration date : 2008-03-25

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 12:54

Lele Ane fala ti ova e bas dobar nacin za da bidam sigurna koga treba novi. Odma denes prvo toa kje go napravam a posle so primerokot odam po patiki Smile
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30318
Registration date : 2007-11-15

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty10.04.08 13:18

pa ne moras so primerokot po patiki. tamu imaat obicno naprva za merenje na dolzinata na nozeto. osven toa ako ovie sto gi nosi mu se mali ke kupis pogolem broj. Wink
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30104
Registration date : 2007-11-20

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty11.06.08 18:42

ние за децата купуваме од Кеги -цените се ок и имаат мерач за стапалото кој број носи детето.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30502
Registration date : 2008-01-27

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty13.06.08 16:48

и ние си купивме сандали од кеги шуз 1400 ден

после тоа од радост за новите сандали не даваше никој да ги фаќа
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29117
Registration date : 2008-05-30

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty13.06.08 16:54

Nie prvite cevlicki gi kupivme od Kegi i koga otidovme na ortoped kaj dr.Vidoevski ne iskara navodno bile mnogu tvrdi nodzeto kako vo gips da sme mu go stavile,i moravme drugi da kupime od Peko.
navistina bea tvrdi i ne se svitkuvaa, jas bev neiskusna i togas po modelot se zaletav, sega gledam deka i vo Kegi ima cevlicki sto se meki i se svitkuva vrvot..Sega si nosi pretezno paticinja Puma I NIKE
Вратете се на почетокот Go down
eva
Прваче
Прваче
eva


Female
Број на мислења : 120
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 29117
Registration date : 2008-05-30

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty14.06.08 12:55

[quote="eva"]Nie prvite cevlicki gi kupivme od Kegi i koga otidovme na ortoped kaj dr.Vidoevski ne iskara navodno bile mnogu tvrdi nodzeto kako vo gips da sme mu go stavile,i moravme drugi da kupime od Peko.
navistina bea tvrdi i ne se svitkuvaa, jas bev neiskusna i togas po modelot se zaletav, sega gledam deka i vo Kegi ima cevlicki sto se meki i se svitkuva vrvot..Sega si nosi pretezno paticinja Puma I NIKE[/quote
lele admin koregiraj go ona nodzeto vo nodzinja,please.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-09

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty14.06.08 13:27

и ние последните патичинја ги купивне од пеко и досега сум задоволна имаме земено и од македонската фирма цициван и од кеги но многу брзо се изгребуваат напред а ми се има случено од кеги да ми се скини лепенка секогаш кога ке одбирам го носам детето и му ги пробувам му го торкам ножето скрос напред и оставам да има 1 прст и сега најчесто барам патичиња со гумен дел напред сто неможи да се изгреби
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30318
Registration date : 2007-12-29

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty14.06.08 13:34

женски а чевлички од кој месец им се облакат не бебчинјата,сакам да кажам дали и кога се ептен малечки пример имаат само месец,два има потреба од чевлички?
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29170
Registration date : 2008-06-09

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty14.06.08 13:41

тогаш нема потреба ама јас му клавав меки пупина(од материјал ) има и сандалчинја ми бесе многу убаво дотеран бебуш па и пупенца а чевлина пред да пропатка ко ке почни да се исправа а можи и покасно
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-28

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty31.07.08 11:27

marko prvite kondurcinja gi dobi poklon za rodenden. brzo se ostetija i moravme drugi da kupime. prosetavme sekade no vo kegisus najdovme ubavi kombinacija kondura-patika , prodavackata ni go izmeri nodzeto i zemavme eden prst pogolemi taka barem ne soveetuvaa. no imavme problem Marko ne sakase da go nosi novite, moravme starite da gi skriema pa da gi obleci novite. isto taka bese i so sandalite no koga gi pronajde starite radosta bese golema moravme da mu gi obleceme iako mu se mali no potoa pak gi trgnavme.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29857
Registration date : 2008-07-14

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty03.09.08 17:24

Me interesira kakvi kondurcinja da i kupam na Anja, posto ona sega za sega samo patka, znaci ima vreme do prooduvanje, megutoa samo so corapcinja se lizga, a i ke zaladi pa ke mora nesto. I, me interesira dali ste za toa da ne se kupuvaat kondurcinja dodeka deteto ne proodi?
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-28

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty04.09.08 8:27

jas za marko imav od platnenite mekani i dole oblozeni da ne se lizgaat. epten se dobri barem nas ni se pogodija iznose tri para takvi. gi dobivme na poklon a gi ima po pazarite i po drugite prodavnici po 150.00 den mislam bea , a vo kineskite prodavnici se poevtini.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29864
Registration date : 2008-08-26

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty04.09.08 9:18

Dodeka deteto stabilno ne proodi, da moze i da trca:), ne se preporacuvaat nikakvi cevlicinja. Stapaloto se deformira (dus taban), moze da usvoi pogresna sema na odenje zaradi zbienosta na stapalceto, se ogranicuva dvizenjeto na nogata.
Za taa faza, patkanje:), ako e ladno, kupete corapce so kozicka na dnoto. Nema da lizga, a ke drzi toplo na nodzeto:).
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29857
Registration date : 2008-07-14

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty23.09.08 17:18

Nie pravime kako ke kaze ortopedot. Bidejki Anja se uste ne odi i zedovme cevlicinja bez gjon, mekicki od Puma, mnogu se slatki. Takvi ni preporaca Vidoevski
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-28

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty24.09.08 10:06

eve sega za prv pat marko ne placese koga gi kupivme kondurcinjata. za cudo ne iznenadi, nie mislevme deka pak ke vodime borba za da mu gi probame,ama sam si zema i proba da si gi oblece . smeski bese.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Прваче
Прваче
Mimi


Female
Број на мислења : 286
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28851
Registration date : 2008-08-01

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty24.09.08 10:13

Ортопедот ни рече дека децата до 3 години имаат равни табани. Во секој случај повеќе сакам кога кондурчињата се ортопедски. А за по дома имаме и ние од тие обложените со гумичка, а има и едни чорапчиња што се продаваат со "кочници" (малечки гумички).
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30318
Registration date : 2007-11-15

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty24.09.08 10:18

se slozuvam so Kinky - dodeka e malo najdobro od onie sto se oblozeni so kozicka dolu, kako corapki. nie takvi uste nosime za po doma, lanskite ni se. gi ima ovde kaj mene na rabota vo eden dukan po 160 denari.
ne gi soblekuva (papuckite kratko gi nosi i gi soblaka) a plus ne mu e ladno na nozete. e sega ne znam dali ke najdeme pogolem broj.
ili isto ima edni kako papucki, paticinja meki i tie se ubavi za malecki koga se.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29704
Registration date : 2008-07-11

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty24.09.08 10:41

Нашето паткање многу кратко траеше, едвај 10-тина дена така што веднаш почнавме со патики. Првите патики на Петар ги земавме од New Balance. Се покажаа многу квалитетни и издржливи, а не беа скапи, пристојна цена. Ги износе максимално.

Со обложените чорапчиња многу ми се лизгаше оти голем дел од подот ние пархет.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29508
Registration date : 2008-07-20

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty14.02.09 0:06

Откако почнавме да одиме имам проблем со изборот на кондурчиња или патичиња, неможам да оценам колку и се удобни и дали и се точни и плус секогаш кога пробуваме ми ги собира прстињата. Пред некој ден купивме патики пума и гледам убаво си оди во нив ама нозете за кратко време и се жива вода, па ај денеска купивме од примиџи, па да видам како ќе биде со нив дали ќе ја потат. Кои кондурчиња или патики ги користите и како сте задоволни од квалитетот?
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28419
Registration date : 2009-01-27

Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty14.02.09 0:11

Kupuvam strogo kozni obuvki, i gledam da imaat sto pomek gjon.
Denes mu kupivme patiki Puma, i mnogu sum zadovolna.
Ama noga ima golema, 23 brojce Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Sponsored content





Како избирате нови чевлички? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   Како избирате нови чевлички? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како избирате нови чевлички?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 10Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: