Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што (или кој) ве насмеа денес?

Go down 
+108
Dali
adi
Марина
DijanaP
EckaGj
Anika
Vale74
bubamara***
lavce
Dara
Vesna Blazevska
Dzena
Barbie
dacistam
josifana
makresanska
anastasova
VASILICA
bibip
marijab.d
moja mama
Tifani
jasmina,mina
caci
mama X
fibimk
mina32
lida
D-r Lidija Pazdrijan
milena p
Kikic
mirecv
Pipolino
elence01
Ance-J
Mimi22
Dragana
Freya
kavadarcanka
BILE-ENA
MamaMaja
mama i nikola
Anjuska08
svetle s
marina_daniel
mamazako
Natalija
Laura
Irena Trajkovska
bubamara
sanja-ve
Damjana
kiki22
BiljanaM
lejdi
naivnna
sneze
nafi
kara
wisna
Ilince
Simona's mom
Misticia
sonja colakova
Mama Ane
lela
hormonce
winnie the pooh
aleksandra
verce
ivi
avanturistka
macush
desi
Sandra_Anja
magi
aneta
veki22
Sister
Svetlana
baby24
sonjamfk
ZeleniCka
SonjuS*
marija.talevska
Emilija
obicna
mama
Juni08_Andrea
Lili
biljanag
petrusevavesna
mamicka211
BaMbYnA
eli
vecki
daniela
iki
moja Ina
sunshine
STAR *
lola
rich_bitch1
mamicka
Lana
Goca
Emi
Big Sister
112 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
АвторПорака
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30159
Registration date : 2008-07-29

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty30.09.09 11:39

moja mama напиша:
vo komsiite imame edno devojce se vika selina-ljubica i site ja vikame selina
i sabajlevo jas so postarata kerka sedime na balkon i taa pominuva so majka i i viktorija moja "Kiselina Kiselina dojdi da si igrame"uste pagam od smea koga ke mi tekni jas so trcanje ja piknav vnatre ama uste pagam od smea koga ke mi tekni
hihi hihi hihi леле навистина смешно Ана
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30721
Registration date : 2008-11-06

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty06.10.09 9:09

Вчера Борјан гледа Том и Џери и ми вика: Има Том девојка? викам има. Аааа вика знам неговата девојка се вика Томка Smile што значи и мојата треба да се вика Бока, а не Михаела Smile
Умни глави Smile
Вратете се на почетокот Go down
Марина
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 34
Локација : Скопје
Поени : 27011
Registration date : 2009-08-09

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty06.10.09 15:33

me iznasmea eden kolega na faks, ...na prasanje na profesorof ima li nesto nejasno od predavanjeto...ima li prasanje za kraj, kolegava zagrizeno A KE SE ORGANIZIRA LI ESKURZIJA....?
prevrtuvanje bese u predavalna Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Lol
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29388
Registration date : 2008-07-22

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty06.10.09 19:22

Vcera NIkola kako ne e nasmejal so mm.Rucase kolace(od pivarkite so orevce)i ruckajki go zdogleda orevceto i zacuden go cepkase go cepkase i go izvadi i mi veli mamo:gubre.
ama od stol padnavme so mm od smea hihi hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27236
Registration date : 2009-08-31

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty11.10.09 0:08

Denes me nasmea vnuk mi-so sestra mi otidovme vo prodavica za cevli i dodeka sestra mi birase cevli jas go zanmavav vnuk mi pokazuvajki mu gi kondurcinjata,deteto otide do edni kondurcinja epten ubavi za malo devojce mi gi pokazuva i mi vika deka bile za bebeto na teta,js bev prosto zaprepastena zosto toj sepak e mal ima19 meseci.A vcera nekoj covek go prasuval kade e tetin i vnuk mi mu rekol vo planina,pa ovoj go prasuval "a kako se vika tetin?"i vnuk mi mu rekol Bucko(jas mm taka si go vikam i detevo slusnalo i tetin se vikal Bucko)ama bas se iznasmeav hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29147
Registration date : 2008-08-31

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty11.10.09 1:46

Денес ме изнасмеа една замисла
Мм ми се јави вика имало на пазар батерии како за рудар
и му викам што ми е мене важно? па вика можам да си земам за покрај дрим да ловам риби ноќе!!! Кога го замислив така ќе пукнев од смеење

И на крај кога мислев дека оваа замисла е смешна
дојде брат ми од турнир и кажа дека цимерот толку грчел што бато мој спиел со слушалките од компј со колдплеј и радиохед на најгласно за да не го слуша

е оваа замисла беше капак - мојве многу се по техниката денес Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 133239
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30159
Registration date : 2008-07-29

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty11.10.09 23:51

денес ме изнасмеа едно другарче на ќерка ми Петар,живее блиску до нас и оди со Елеонора од 3 години во градинка и сега се заедно во училиште!Седат во двор и као цртаат цртеж ликовна творба за дом и семејство со Елеонора заедно и треба да ги дадат на изложба некоја!И Петар е интересно дете мирно,малку мрзеливо за пишување,учење и и вика на Елеонора ,,ајде нацртај убаво,ќе добиеме награда,200 гр кафе Браво и ѓезве!~ hahahaha hahahaha А мојава озбилна му враќа ,,леле што трескаш бре,на изложба ќе одат сликите и ќе има од сите училишта од Македонија,а не кафе и ѓезве да ни даваат!леле у несвест сум паѓала од смеење ама многу интересно го кажа тоа детево и убеден дека наградата е кафе и ѓезве!
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30721
Registration date : 2008-11-06

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty16.10.09 8:43

Мене завчера Борјан ме насмеа, Идеме по Марија во школо и он по цел пат се дере Дедо Мраз каде сиии ајде доаѓај, почна да студи Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29603
Registration date : 2008-07-28

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty16.10.09 8:53

vecerta legnuvame i ne mu se spie, a mene ocite na pola kopje. a toj me busavi, te demek me sisa i vika gotovo, mamo ti napraviv flizura , sega si mnogu ubava i mlada, kako strelco belco si. Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 69779 Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 69779 Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 69779
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31111
Registration date : 2007-11-19

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty16.10.09 16:45

samata sebe denes se nasmeav hahahahaha

plaka edna zena denes na kasa so platezna kartica od Tineks, pisuvam ja na toa livceto br od lk i sega i go davam da se potpise i i vika " Povelete pinot stavete go" lele zenava me gleda Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Icon_neutral hahaha i vikam izvini de potpis

a koleskata mi vika ti si dobra, jas namesto da kazam iljada sto osum-tolku bila smetkata ona i rekla na zenata kilo sto osum auuuuuuuuuf Smile
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27484
Registration date : 2009-06-29

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty19.10.09 16:20

Малку забава
https://www.youtube.com/watch?v=XClUAPwE4Z0
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29019
Registration date : 2008-12-07

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty20.10.09 0:03

Damjana me iznasmea sega. I vikam - site nanaat, i tato otide da nana ... aj da mu kazeme cao so raceto. I ja dumkam ko budala, a taa mafta li mafta 10 min. Abe dosta vikam ... taa prekini 5 sek, pa pak zavrti se kon vratata i mafta pa mafta. Se iznasmeav na cela maka ... i taa se smeese, kako da znae zosto Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29683
Registration date : 2008-06-02

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty20.10.09 0:24

Денеска ќерка ми..на сета мака кутро дете што ја има, а покрај неа и јас, кога ништо не ја боли, расположена е..И купивме едни звезди за на зид, и ги залепивме заедно. И почна да ги префаќа, и ми вика: Мамо, нели ако ги откорнам овие звезди, ке купиме нови, така?Smile)))))))))))))))))))))))))) Ја полудев од смеење..и цел ден ја пее, реката му била најголем царски трон, од него се плашел и нилскиот коњSmile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31111
Registration date : 2007-11-19

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty20.10.09 11:38

nie imame takvi zvdezdicki, mm gi zalepi na plafon vrz nejziniot krevet, i sega koga dojdovme od kaj moite mi vika " Mamo zezdite vikaat kade e nene, a nene bila gosti baba dede..pacele zezdite mamo?"
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Прваче
Прваче
Dali


Female
Број на мислења : 224
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-14

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty20.10.09 11:53

bubamara напиша:
Денеска ќерка ми..на сета мака кутро дете што ја има, а покрај неа и јас, кога ништо не ја боли, расположена е..И купивме едни звезди за на зид, и ги залепивме заедно. И почна да ги префаќа, и ми вика: Мамо, нели ако ги откорнам овие звезди, ке купиме нови, така?Smile)))))))))))))))))))))))))) Ја полудев од смеење..и цел ден ја пее, реката му била најголем царски трон, од него се плашел и нилскиот коњSmile

Bubamara ako sakate svezdi na zid, crtam sliki na sidovi, a sega ponova tehnika mi e svezdeno nebo, koe noke svetka a denje sidot na tavanot e bel. Takvi se boite prozirni.

sirni go mojot sajt :-) http://artland-pro.blogspot.com/

flower flower flower

pozdrav Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 897427
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28764
Registration date : 2009-02-01

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty21.10.09 15:26

lele filip

mi vika mamo jas odvaj cekam da porasnam, jas mu vikam zos be filip , pa da se bacuvam , a so koj ke se bacuvas mu vikaam i on vika pa so edna zena ke si odberam i ke se bacuvam
auuu a inaku so ova koj ke mi bide zena pa kaj da najdam zena , pa koj ke me saka lelel ova ni e preokupacija detevo se sprema za sbadba a uste nema zena najdeno
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27916
Registration date : 2009-05-20

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty21.10.09 15:57

uu porasnal covekov hihi so sreka snaa Pipolino
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28764
Registration date : 2009-02-01

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty21.10.09 15:59

abe beti svadba ke praam Smile , ama snaa nemam hahahha
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28764
Registration date : 2009-02-01

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty23.10.09 11:26

odime vcera vo leptokarija i da se parkirame pominuvame kaj skoloto nikola karev(sredno skolo) i deca izleguvaat od skoloto i mu vikam na filip ova e skolo znaes? i on da be mamo i gleda i po 1 min vika lele kolku golemi prvacinja hahahhaha
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29150
Registration date : 2009-02-05

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty26.10.09 14:44

Ako ova ne ve nasmee deneska mislam deka nikoj drug nema da moze.
VE molam pustete zvucnici i slusajte go "degenerikov"
https://www.youtube.com/watch?v=9B2K-hxFT7Y
Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 69779 Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 133239
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30689
Registration date : 2008-07-19

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty29.10.09 3:42

Saska me nasmea so preubavi vesti.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29558
Registration date : 2008-07-20

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty02.11.09 14:16

Сабајлево мм кога ја носел Мила во градинка ја прашал што сака да и купи од Атина, а Мила онака целата збунета и поспана му одговорила БУРЕК. Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 10380
Пред малку и кажував на Аника и се изгазивме до смеење.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28708
Registration date : 2008-12-05

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty02.11.09 14:29

hihi Смешки, се изнасмеав на бисеров на Мила hahahaha

Monika напиша:
Сабајлево мм кога ја носел Мила во градинка ја прашал што сака да и купи од Атина, а Мила онака целата збунета и поспана му одговорила БУРЕК. Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 10380
Пред малку и кажував на Аника и се изгазивме до смеење.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30159
Registration date : 2008-07-29

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty07.11.09 17:08

во моментов Елеонора ме изнасмеа! hihi Имаат за домашна да напишат по два збора од неколку букви,меѓу кои и од буквата Ш големо и ш мала и сега и објаснував кои зборови се пишуваат со мала кои со голема буква и као зошто штрк се пишува со мала буква и кажувам будејќи има милион штркови и дека тоа не е име(нема да ме разбере за општи и сопствени именки да и зборам вака попросто)и дека имињата се пишуваат со голема!И ми вика ,,мамоо ај кажи некој збор на ш не ми текнува и викам ,,шок,,и се мисли мисли и од детска довикува,,мамо со мала ќе го пишам зборот шок,,еее колку луѓе има шокнати затоа нема потреба да биде со голема,,, hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27775
Registration date : 2009-06-16

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty09.11.09 2:19

Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 133239 ...шокнати... Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 69779 Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 69779
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што (или кој) ве насмеа денес?   Што (или кој) ве насмеа денес? - Page 14 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што (или кој) ве насмеа денес?
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Опуштено :: Форумско кафанче-
Отиди до: