Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Поддршка за самохраните родители

Go down 
+67
smisjana
Mama Vase
Misticia
D-r Lidija Pazdrijan
danielaval
delfinka
lavce
sonja 35
KATIC
jasmina,mina
biljanag
makresanska
Vesnicka
NatasaK26
Dragana
Ilince
Sandra
vecki
beti.liz
natasa imenjacka
marina_daniel
moja mama
nata
Inana
sunset
Vesna Blazevska
Dzena
Jovana's mom
bordan
Ves
ladypp
Goca
pepa
margarita
mamalina
kristina_b
tanjasofija
sasa
fibimk
Volcica
marija*
tanja_simon
sneze
kara
Emilija
Kikic
Eni
MamaMaja
nikolina008
Kinky
Lana
Damjana
Mimi22
nnatasa
daniela dimoska
obicna
SonjuS*
Anjuska08
Mama Ane
milena p
lidija29
sonja colakova
hormonce
avanturistka
sonjamfk
delfin76
lela
71 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31537
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 11:05

Bi sakala da im dademe podrska na site samohrani roditeli.
E pa dragi moi hrabri i divni majki ili tatkovci,veruvam deka e tesko sam da podigas dete,no detskata nasmevka ili pregratka ima neverojatna iscelitelna mok,a veruva i deka vasite decata znaat kolku se zrtvuvate za niv i deka toa ke znaat da go cenat.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29080
Registration date : 2009-02-13

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 11:08

samo napred , za decata treba da se zivee
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29588
Registration date : 2008-07-28

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 13:36

podrska i od mene. ne e taka lesno da se podiga dete, pogotovo koga fali eden roditel. od se srce im davam podrska na samohranite roditeli.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29210
Registration date : 2008-10-02

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 17:05

da navistina e tesko da se bide samohran roditel.....toa go znaat onie sto go osetile na svoja koza.od sesrce ja imaat mojata podrska.bidejki decata ni se edinstvenoto bogatstvo za koe vredi da se borime.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28883
Registration date : 2008-08-31

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 17:07

Maксимална поддршка за сите самохрани родители и од мене.Мојата свекрва е самохрана мајка на 2 сина и старател на внук од сестра (која е почината пред 13 год.).
Тоа е за мене голем чекор на храброст и одговорност.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Полуматурант
Полуматурант
sonja colakova


Female
Број на мислења : 577
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 28673
Registration date : 2008-09-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 19:26

Им се восхитувам на сите самохрани родители без разлика од која причина го имаат тој статус. Ја имаат сета моја подршка.
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Прваче
Прваче
lidija29


Female
Број на мислења : 440
Age : 45
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 28136
Registration date : 2009-01-08

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 19:42

Imaat i od mene golema poddrska, mn e tesko vo ova denesno vreme i so dvajca roditeli da go vospitas edno dete da izveze na prav pat vo zivotot, golemi zrtvi se samohranite roditeli sekoja im cest
Вратете се на почетокот Go down
milena p
Полуматурант
Полуматурант
milena p


Female
Број на мислења : 611
Age : 41
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 28824
Registration date : 2008-09-19

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty24.02.09 19:55

I od mene podrska iskreno sekogas sum gi podrzuvala samohranite roditeli.samo napred.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30706
Registration date : 2008-11-06

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty25.02.09 8:07

И од мене една најголема поддршка на сите што од било која причина се одлучиле (сакале или не) сами да подигнуваат дечиња. Храбро само
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28435
Registration date : 2008-11-29

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 0:17

И од мене голема подршка до сите кои се нашле во ситуација да мора да ги подигнуваат своите деца сами. Верувам дека не е лесно.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29356
Registration date : 2008-07-11

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 0:19

За подршка нормално дека ја имаат и од мене..
Да се надеваме дека ќе им помогнеме ние со нашиов форум...
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30674
Registration date : 2008-07-19

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 4:27

sonja colakova напиша:
Им се восхитувам на сите самохрани родители без разлика од која причина го имаат тој статус. Ја имаат сета моја подршка.

Potpis Sonja. Alal da im e na samohrani roditeli.
Вратете се на почетокот Go down
daniela dimoska
Прваче
Прваче
daniela dimoska


Female
Број на мислења : 128
Age : 50
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 27942
Registration date : 2009-02-18

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 7:39

Seta podrska ja imat i od mene,samo bi sakala da znam kako se spravuvatkoga ke izleze nekoj problem ,na pr jas sega imam za pravejne podelikatni ispituvawa so sin mi ,ima 6god,nekogas se karame so mm a nekogas se podrzuvame ama e polesno koga ke spodelis.Alal da im e na samohranite roditeli,sekoja cest.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29233
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 15:24

Do site Vas, edno golemo blagodaram!
Sega seste ne sum majka, sega sum samohrana trudnica Smile. Ni vaka ne e bas nesto zabavno, osobeno znaejki deka ziveeme vo svet za sreka ne sekogas, no togas koga najmalku ti treba, poln so zloba. Ne velam predrasudi ami zloba!
Da se donese odluka da se ostane sam vo 21iov vek i ne e nisto novo! Moite roditeli tolku silno me poddrzaa (da napomenam deka se raboti za lugje vo poodminati godini, svoevremeno strogi vospituvaci no vo sekoj slucaj lugje na koi srekata na deteto im bese najvazna namesto sto ke kazat komsiite), da ne pravam glupost i da ne se mazam "zaradi deteto" deka i samite se svesni deka toa ne e dovolna pricina za necija sreka a uste pomalku za srekata na deteto. No, zlobni sekogas postojat. ne se najprijatni prasanjata od tipot, "a soprugot rekovte.. sto rabotese?" Oti jas kazav ednas za soprugov pa ne razbrale...
Sega, kako se naviknav na situacijava, se smeam na gluposta! Fala bogu sto postojat "light prijateli" pa zaedno se smeeme. Inace najvernite prijateli pak se posebna prikazna. Dali ke veruvate deka dve od cetiri najdobri dugarki ne mi pravat muabet? zosto? od samo nim poznati pricini Smile) Izgleda veke nemaat prednost... Izgleda sega ke bidam se sto oni bile pred mene i povtorno, se sto tie nikogas ne bile... boli i toa, jas i za toa najdov razbiranje Smile) Nemojte da mislite deka "rascistuvanjeto smetki" so lugjeto voopsto e najlesnata rabota na svetov pogotovo koga cekas dete koe tolku silno si go posakuval predhodno... no... vistinskite i ispravnite raboti ne se pravele po odreden sablon ami togas koga ke se slucat, vazno e da se najde sila i da se napravi vistinskiot izbor, A znaete li koje bila tajnata da gi razberam ovie, da ne recam nepravdi, ami situacii? Tajnata site ja znaete, nema pogolema sreka od soznanieto deka ke stanam majka Smile Top ne me bie! pojaka sum od bilo koga Smile)

cisto mal voved Smile inace slusnav deka imame advokat. sledniot pat bi prasala nesto dokolku cita zenata na ovoj podforum a se odnesuva na pravoto na "tatkovcite" od vakvi kombinacii. nesto citav vo zakonot za semejsto... kako laik zaklucuvam deka nikoj ne ne esapi za bitni... siter prava otisle na onoj sto napravil dete nezavisno dal se "shalel" dok go pravel, se grizel li za trosocite dodeka nie si igrame "inkubatori" i nosime bebinja vo svoite stomaci... plakame raznorazni testovi... lekovi... ponatamu ke plakame so nespienje so mnogu mnogu ljubov uste na samiot pocetok od soznanieto deka bebinja rastat vo nasite stomaci... tie doagjaat prosto na vratata na socijalnoto, cuk cuk, jas sum tatko nas deteto sto go rodila ovaa i sakam da ja maltertiram so toa sto ke imam pravo da go gledam i nema da go vrakam koga e predvideno, samo za da ja maltretiram deka ne mi dade toa sto sakav jas..
Zalam za celopv ovoj cinizam... ama sve zivo mi padna na pamet, znaekji ja naravta na "Materijalot" od koj se sostoi 50% pod moeto bebe... ocekuvam seriozno maltertiranje... resenie?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30706
Registration date : 2008-11-06

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 15:37

Ти посакувм од се срце побрзо да си го видиш твоето сонценце и да не се замараш со никакви глупости додека не се породиш. Кога ќе дојде ангелчето ќе имаш максимално време да му се посветиш. Неможам да дадам никаков конкретен совет во врска со малтретирањето на материјалот Smile. Побарај си добар адвокат, целосно информирај се за последиците, и уште еднаш од срце ти посакувам среќа. Браво на храброста
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Полуматурант
Полуматурант
Mimi22


Female
Број на мислења : 1399
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28590
Registration date : 2009-01-04

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 15:57

Nnatasa sekoj cest za odlukata da si go rodis bebusot i sama da go podignuvas.Jas odsekogas sumim se voshituvala na samohranite roditeli za hrabrosta i zrtvuvanjeto za svoite deca.Ovde sakam da spomenem edna mnogu draga licnost koj ima samo 19 godini i e samohrana majka.Tatkoto na nejzinoto ednoipol godisno dete pocinal koga bila 7 mi mesec bremena.I se voshituvam na hrabrosta i izdrzlivosta da go donosi bebeto i da go podignuva sama. Sekoja cest.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29004
Registration date : 2008-12-07

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 16:27

NNatasa me trogna so postot. Vo celiot tekst vidov edna svetla tocka ... tvoeto bebence. Gledam deka si rascistila so komsii, nekoi "najdobri" prjateli, pa istoto napravi go i so bioloskiot tatko na tvoeto dete. No nemoj celosno da go otfrlis od zivotot na deteto - bidi razumna i so soodvetni potezi i strucna pomos ako treba postavi gi tvoite granici. Sega si premnogu povredena i nervozna poradi celata situacija, svesna si deka imas teska zadaca pred tebe ... zatoa poleka, smiri se, cuvaj energija za vas. Moe mislenje e deka sepak ne ti treba neprijatel od drugata strana. Mnogu posrekno ke bide i deteto taka ...
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29233
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 16:30

Damjana apsolutno si vo pravo. no kako da se postapuva koga drugata strana vsusnost zema uloga na neprijatel? zakonot m,nogu malku te stiti...
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29004
Registration date : 2008-12-07

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty26.02.09 19:40

Znam no nemoj vednas da mu go spomnuvas zakonot. Razgovaraj prijatelski, kazi deka tvojata odluka smetas deka e najdobra za site trojca, deka podobro vo dobra sredina da raste maloto namesto vo neprirodna zaednica ... Gledaj da ja smiris topkata i od negova strana. Nemoj - jas i ti rascistivme, kraj, ova e samo moe dete. So toa samo ke go pottiknes uste poveke da ti pravi problemi. So tek na vreme se nadevam i dvajcata ke si najdete svoja sreka vo ljubovta i se' ova ke izblede.
Znam, lesno e da zboruvas ... mnogu potesko da napravis no obidi se da razmislis za ova sto pisuvam. Pozdrav.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29233
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty27.02.09 8:46

Jasno e deka si vo pravo. samo sto seto toa sto ti go napisam toj veke mi go kaza Smile ili pokonkretno deka sudot ke resel kako toj ke se glesdal so deteto a deka ako sum se bunela okolu priznavanjeto ke pravel dnk test?! covece ne li mu bese zal za edno taka malo i slabo sustestvo koe voedno e i negov materijal... ne bev ni tri meseci trudna, srceto od gradi ke mi iskocese sto od nervoza sto od bolka sto od cudenje kako mozev da bidam so tolku beskurpolozen covek... Deteto uste ne se rodilo toj ke go vlece po bockanja za da dokazel tatkovsko koe nikoj ne go osporuva. a spored nego, toa tatkovstvo treba da mu go donese posakuvaniot miraz ili ako sakas po novo, ubav i sreden zivot sto doagja vo paket so mene ako ne, togas so deteto ... za sto i voopsto go napravi deteto...
mnogu mi e, i mnogu mi e tesko ponekogas. Me maci neizvesnosta sto ke bide koga ke se rodi maleckoto, na rabota, odkako kazav deka sum trudna, mi natrupaa uste puta tri rabota za da si odam doma so glavobolki... Ne sum kukavica ama ponekogas mi preliva casata... ne baram resenija od vas deka znam deka gi nema i pokraj najdobrata volja, cisto onaka da si se iznatazam deka nema sansi vo realniov svet... nekoi samo cekaat da ti go vidat momentot na slabost...
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29818
Registration date : 2008-03-01

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty27.02.09 8:52

Mene malce zbrkano nekako mi e seto ova ,nesto bas ne mi e jasno ... ti Natasa sakas toj voopsto da ne postoi kako tatko na deteto ili ?? ....

Kako i da e po ova sto jas go svativ ,toj saka da go priznae i da go gleda onolku kolku sto ke mu odredi sudot ,valjda ......... ? a ti ne sakas taka neli ??
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29233
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty27.02.09 9:09

nie ne sme zemeni sprema toa, ako uspeeme da se dogovorime kako ke go delime deteto ok, ako ne togas edniot ili drugiot ke tuzi pa duri toga sudot ke resava namesto nas. covekov ne e spremen na dogovro, toj direktno ke odi na sud. Sto se odnesuva do mene, jas bi sakala bukvalno da iscezne od mojot zivot ama toa e nevozmosno zosto sakala jas ili ne, toj e tatkoto. Bez razlikak kaovo dete nosam, a spored doktorite nosam masko, fer e go zapoznaam deteto so momentot "tatkoto" deka prasanjata ke se pojavat bez razlika dal jas sakam ili ne. Kako sto kaza i damjana, treba zdrav odnos bez razlika sto ne ziveeme zaedno. Jas se plasam deka toa nema da uspeam da go postignam. Mojata dilema ne e dal dago pisam vi izvodot na rodeni tuku kako da se psravuvam so nego pnatamu.

no, zemajki vo predvid, deka nit se javuva nit prasuva kako sum/sme nekogas mislam deka ke se odkaze od se, sto vo princip mi odgovara i toa kako.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29899
Registration date : 2008-08-26

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty27.02.09 9:11

Natasa, prvo da ti posakam mnogu sila da go prebrodis ovoj period sto pobezbolno i za tebe i za bebeto.

Imam prijatel pravnik koj mi kaza deka spored nasite zakoni, deteto ostanuva so majkata do 7 (ili 9 rece ne mi teknuva sega, sorry) godisna vozrast, i deka vo 90% bitki za staratelstvo, decata gi dodeluvaat na majkata. Osven, se razbira ako ne e narkoman, alkoholicar i slicno.

Druga rabota, nema zakon koj ke zeme bebe od majka koja seuste go doi. Bebinjata denes se dojat do 2 godinki:), a toa e ogromen period, vo koj mnogu raboti se menuvaat, tatkovcite se premisluvaat, si gi zasakuvaat decata pa im e zal da gi koristat kako sredstva za manipulacija so majkata, ili ednostavno gubat interes da se vlecat po sudovi. Ima i idioti koi go pravat toa, no nemoj unapred da se izmacuvas so tie razmisluvanja. So tek na vreme strastite i napnatata sistuacija ke se smirat i veruvam deka ke mozete razumno da razgovarate. Mozebi sega ti go zboruva toa sto ti go zboruva zatoa sto e i toj povreden. Ocekuval deka ke se vencate, deka ke ziveete zaedno, a ti si donela poinakva odluka. Ne znam kakva e realnata situacja, samo nagagjam, ama barem do krajot na prvata i vtorata godina od zivoto na detenceto ne moras da se sekiras deka ke ti go odzemat. Do togas ke imas dovolno vreme da se znajdes, da razgovaras so advokat, da dobies sovet sto i kako ponatamu.

I uste nesto, vnimavaj mnogu kako razgovaras i sto mu kazuvas sega na tatkoto, zasto vo sporovite za staratelstvo se koristat site najmali sitnici koi mozat da go ocrnat drugiot roditel i da go napravat nesposoben za cuvanje na deteto. Ako ti se zakanuva, ti prakja pogrdni sms-i i meilovi, nemoj nisto da brises, cuvaj se, mozebi ke ti zatrebaat eden den.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29818
Registration date : 2008-03-01

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty27.02.09 9:13

Pa da Ok , ako ne e kako sto treba togas mozebi i podobro da e taka ... za zal gi ima site prava iaku ne ste vrzani na nekoj drug nacin osven kako roditeli na deteto . Neznam kakov bil vasiot odnos sto vednas se breca da ide po sudovi ...no kako i da e ti posakuvam mnogu sreka ...
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29233
Registration date : 2009-01-14

Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty27.02.09 9:21

abe sto e toa e... znam sigurno deka i jas preteruvam vo razmisluvanjava ama verojatno i samokjata i hormonite i triple doza rabota si go pravi svoeto... toa sto pisuvam ovde ne e baranje resenie tuku prosto izduven ventil.. navistina... a situacijata ke ja resavam koga ke dojde sekako...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Поддршка за самохраните родители Empty
ПишувањеПредмет: Re: Поддршка за самохраните родители   Поддршка за самохраните родители Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Поддршка за самохраните родители
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: